Marcel

 

Zapraszamy na ciekawy wywiad z Marcelem Myszką zawodnikiem naszego zespołu trampkarzy starszych, o pobycie na konsultacji reprezentacji Polski U-15, treningach, meczach i marzeniach jakie chciałby zrealizować w przyszłości.

 

Witam Marcel, w dniach 11-15 września przebywałeś na konsultacji reprezentacji Polski U-15. Czy możesz nam najpierw powiedzieć jakie uczucia Ci towarzyszyły jak się dowiedziałeś o powołaniu na konsultację?

Dzień dobry. Byłem mile zaskoczony. Kiedy trener na odprawie przed treningowej powiedział całej drużynie o tym wydarzeniu każdy z kolegów zaczął mi gratulować, bić brawo, czułem się wtedy dumny z tego, że ciężka praca poskutkowała ale wiedziałem, że dalej będę zawsze dawał z siebie 100% bym stawał sie jeszcze lepszy.

Czy spodziewałeś się że dostaniesz taką szansę?

Szczerze mówiąc to nie. Nigdy nie myślałem, że mógłbym dostać powołanie do reprezentacji. Na początku nie mogłem w to uwierzyć i do końca dnia o tym myślałem.

Powiedz nam Marcel jak wyglądała atmosfera na kadrze?

Atmosfera na kadrze była bardzo dobra. Oczywiście pierwszego dnia każdy próbował się zapoznać ze wszystkimi co trwało dosłownie chwile. Podczas całego zgrupowania z każdym bardzo dobrze się współpracowało .

Co zaskoczyło Cię podczas zgrupowania?
Na zgrupowaniu kadry Polski byłem pierwszy raz więc nie wiedziałem czego się spodziewać, zaskoczyło mnie to jak po pierwszym dniu trenowania wszyscy rozmawiali już ze sobą jakby znali się bardzo długi czas.

Jak wyglądały treningi podczas zgrupowania reprezentacji i czy były podobne do tych w Zamościu?

Treningi bardzo mi się podobały, zaczynając od odprawy, rozgrzewki, ćwiczeniami poprawiającymi ustawianie się na boisku, technikę, strzałami na bramkę czy podaniami kończąc na rozciąganiu czy zabawie z piłką . W klubie treningi również są bardzo intensywne.

Marcel , a jak oceniasz indywidualne umiejętności poszczególnych zawodników?

Każdy z kolegów z kadry charakteryzował sie innym stylem gry, ale wszyscy grali na naprawdę wysokim poziomie. Nie widziałem żeby ktoś nie dawał z siebie wszystkiego.

Jak fizycznie wyglądałeś na tle swoich kolegów z reprezentacji?

Moim zdaniem nie odstawałem fizycznie od kolegów, miedzy innymi dlatego, że klubowy trener często wprowadza nam treningi motoryczne i siłowe.

Jak Ty oceniasz siebie podczas pobytu na konsultacjach?

Myślę że pokazałem się z dobrej strony. Napewno musze pracować nad wszystkim by stać sie lepszym, lecz wydaje mi się, że brakowało mi na konsultacji jeszcze większej pewności siebie.

Twoim zdaniem łatwo jest zawitać ponownie do reprezentacji?

Napewno nie będzie łatwo, chociaż przy połączeniu ciężkiej pracy i ducha walki trenerzy kadry województwa czy Polski z pewnością zauważą w takim zawodniku potencjał.

Jak oceniasz swój czas spędzony w AMSPN Hetman?

Do Hetmana chodzę przez 6 lat i staram się być na wszystkich treningach. Zawsze stawiałem sobie nowe cele, zawsze dawałem z siebie wszystko, nigdy przez lenistwo nie opuszczałem treningów i zawsze trenowanie sprawiało mi dużo radości.

Czy uważasz że nauka jest potrzebna w życiu?

Uważam że nauka jest bardzo ważna. Odkąd trenuje starałem się pogodzić te dwie rzeczy.

Są jacyś zawodnicy z których bierzesz przykład i dlaczego właśnie z nich?

Paul Pogba oraz Robert Lewandowski. Każdy z nich cechuje się walecznością, nigdy nie odstawiają nogi, widać w nich bardzo duże zaangażowanie.

Jakie cele stawiasz przed sobą w tym roku?

Moim najbliższym celem jest pomoc drużynie do wejścia do ligi makroregionalnej, a potem znajdą się nowe.