20160923 719A8698

Marcel Myszka podobnie jak Igor Szczygieł trafia do ekstraklasowej akademii piłkarskiej, przypadek?

Nie przypadek, tylko ciężka praca i talent tych chłopaków. Na wszystko sami sobie zasłużyli i ciężko zapracowali. Po nich nie było widać że oszukują na treningach. Bez ciężkiej pracy nie można odnieść sukcesu. W pewnym momencie przychodzi taki czas, kiedy trzeba zaryzykować i powalczyć o swoje marzenia. Nie mam zamiaru nikomu tego zabraniać. Igor przekonał do siebie trenerów i w chwili obecnej wywalczył sobie miejsce w pierwszym składzie trampkarzy Jagielonii Białystok, wierzę że Marcel poradzi sobie równie dobrze w Legii Warszawa.

W roli trenera w naszym klubie jesteś już 4 rok, jednak w roli zawodnik spędziłeś tu wiele lat. Porównujesz siebie i swoich kolegów sprzed kilkunastu laty do tych zawodników którzy obecnie trenują w klubie?

Bardzo często. W chwili obecnej zawodnicy mają więcej możliwości. Warunki do treningu, postęp technologiczny, tylko od nich zależy co kiedyś w piłce nożnej osiągną. Mieliśmy kiedyś zdecydowanie trudniej. W dzisiejszych czasach dzięki boisku ze sztuczną nawierzchnią można trenować na boisku przez cały rok nie wchodząc nawet na chwilę do hali. Mówię tu oczywiście o starszych grupach. Tylko od podejścia zawodników zależy to, gdzie będą za kilka lat. Teraz dzieci mają wszystko podstawione pod nos, w większości przypadków w piłkę grają tylko na treningach. My kiedyś cały swój wolny czas spędzaliśmy na boisku, a nie na przykład w Mc Donaldzie czy w galerii handlowej. Nie siedzieliśmy całymi dniami w domu grając na konsoli nie mieliśmy butów piłkarskich za 600zł.

 Twój zespół jest taki wyjątkowy? Co różni Was od innych roczników?

Nie jest wyjątkowy, jest taki sam jak każdy inny. Obserwuję często treningi innych grup, uczę się od innych trenerów, obserwuje zachowania poszczególnych zawodników. Kluczową kwestią pozostaje podejście zawodników do tego co robią, do treningu. Miałem przyjemność w ostatnim czasie poprowadzić treningi z innymi grupami wiekowymi, parę wniosków mogę już wyciągnąć.

Na przykład?

W każdej grupie znajdą się zawodnicy którzy chcą ciężko pracować w mojej jest to zdecydowana większość. Tylko poprzez ciężką pracę na treningach i w czasie wolnym można coś osiągnąć. Jeden mobilizuje drugiego. Nikt nie chce odstawać. To jest praca zespołowa. Dla moich zawodników nie jest problemem „praca domowa” którą zadaję im w czasie wolnym, oni z chęcią to wykonują, sami uczęszczają również na zajęcia dodatkowe. Nie oszukujmy się, nie wyszkolimy zawodnika przez 4 treningi w tygodniu po 1,5 h, to jest proces długofalowy. Ale zrozumieć muszą to sami zawodnicy i ich rodzice.

 

Co charakteryzuje Twój zespół?

Pracowitość, walka do samego końca, wiara w korzystny rezultat do ostatniego gwizdka. Chcemy grać do przodu, szybko atakować i organizować się w obronie. Cieszymy się ze zwycięstw i uczymy po porażkach. A przede wszystkim każdego dnia rozwijamy się drużynowo i indywidualnie, mamy wspólnie zdefiniowane cele i staramy się je realizować.

 

Lubisz ryzyko?

Często ryzykujemy, zarówno zawodnicy jak i trenerzy. Na boisku i poza nim. Bez tego nie będzie sukcesu. Nie trzeba się bać ryzyka pomimo tego, że nie zawsze się uda. Szczególnie na boisku.

 

Plan na najbliższą przyszłość?

Jeżeli chodzi o zespół to codzienna praca i rozwój, zresztą to samo można powiedzieć i o mnie. Wkrótce rozpoczynam kolejny kurs UEFA, myślę też o jakimś stażu. Tak więc dalsza ciężka praca. W Hetmanie potrafimy szkolić zawodników, potrzebujemy cierpliwości i dążenia do określonego celu. Nie zawsze jest łatwo, ale nie wolno się poddawać. Mamy fajny zespół trenerów, doświadczenie połączone z młodością. Możemy razem zrobić jeszcze wiele dobrego w piłce młodzieżowej.

 

 

 

 

 

AKTUALNOŚCI U-14

Trampkarze Starsi Mistrzami Województwa!!!

Po sobotnim zwycięstwie w Puławach nad miejscową Wisłą 6:0 zespół naszych trampkarzy starszych zdobył mistrzostwo Wojewódzkiej Ligi Trampkarzy. Tym samym...

Czytaj więcej

Cenna wygrana w Łęcznej naszych trampkarzy starszych.

     Cenne 3 punkty przywieźli podopieczni trenerów Sebastiana Luterka i Tomasza Pociennika z trudnego terenu w Łęcznej. Smaczku dodawał...

Czytaj więcej

Rocznik 2003 ogłasza nabór uzupełniający

         AMSPN Hetman Zamość rocznik 2003 ogłasza nabór uzupełniający dla zawodników z roczników 2002 i 2003. Jeżeli...

Czytaj więcej

Wygrana na inaugurację rundy wiosennej rocznika 2003

Na inaugurację rundy wiosennej trampkarze  AMSPN Hetman Zamość wygrali z drużyną Niedźwiadek Chełm 5:0 (1:0). Bramki dla naszej drużyny zdobyli Bartłomiej Panas...

Czytaj więcej

Pewna wygrana w turnieju Resovia Winter Cup

Nie zwalniają tempa nasi trampkarze starsi, którzy kilka dni po powrocie z Ukrainy uczestniczyli w Rzeszowie w turnieju Resovia...

Czytaj więcej

Turniej we Lwowie

W dniach 13-16 stycznia trampkarze starsi AMSPN Hetman Zamość , zespół z rocznika 2003 brał udział w międzynarodowym turnieju we...

Czytaj więcej

Wyjazd trampkarzy starszych do Białej Podlaskiej

       W dniach 9-10 grudnia na zaproszenie Akademii Piłkarskiej TOP 54 Biała Podlaska nasz zespół trampkarzy starszych z...

Czytaj więcej

Podsumowanie sezonu

  Czas na kolejne podsumowanie.     Zespół trampkarzy starszych podopiecznych trenerów Sebastiana Luterka oraz Tomasza Pociennika zajął pierwsze miejsce w grupie...

Czytaj więcej

Wywiad z Marcelem Myszką

  Zapraszamy na ciekawy wywiad z Marcelem Myszką zawodnikiem naszego zespołu trampkarzy starszych, o pobycie na konsultacji reprezentacji Polski U-15, treningach...

Czytaj więcej

Ligowe zaległości odrobione

      W środę 18 października nasi trampkarze rozegrali zaległe spotkanie z Widokiem Lublin. Mecz rozgrywany był na bocznym...

Czytaj więcej

Skromne zwycięstwo trampkarzy starszych

       W ubiegłą sobotę 14 października nasi trampkarze starsi rozgrywali wyjazdowe spotkanie z drużyną OSiR Biłgoraj. Po wysokim...

Czytaj więcej

Derby dla Hetmana

         W ubiegłą sobotę 7 października zespół trampkarzy starszych podejmował na własnym boisku drużynę Tomasovii.  Po zaciętym...

Czytaj więcej

AMSPN Hetman -⁠ BKS Lublin 1:0

         W ubiegłą sobotę w meczu na szczycie Wojewódzkiej Ligi Trampkarzy Starszych nasz zespół odniósł bardzo cenne zwycięstwo...

Czytaj więcej

Wyjazdowe zwycięstwo Trampkarzy Starszych

          Z kompletem punktów wracają nasi Trampkarze Starsi z wyjazdowego spotkania w Chełmie. Po rozgrywanym w...

Czytaj więcej

Marcel Myszka powołany do kadry Polski U-⁠15

Trener reprezentacji Polski do lat 15 Marcin Dorna ogłosił listę zawodników powołanych na konsultację selekcyjną która odbędzie się w Warszawie...

Czytaj więcej

Pogrom w meczu trampkarzy starszych

       W czwartej kolejce rozgrywek Ligi Wojewódzkiej nasi trampkarze starsi urządzili sobie ostre strzelanie. W meczu z Osir...

Czytaj więcej

Porażka w derbach Trampkarzy Młodszych

     Porażką zakończył się drugi mecz zawodników z rocznika 2004 w WLTM. Tym razem podopieczni Damiana Koszela przegrali w...

Czytaj więcej

Towarzysko z Dynamo.

       Remisem 2:2 zakończyło się towarzyskie spotkanie naszego zespołu z drużyną Dymana Kijów. Zespół z Ukrainy przebywał na...

Czytaj więcej